Říjen, 2024

17říj9:0016:00Mezinárodní den nemateriálního kulturního dědictví – VSTUP ZDARMA DO MUZEA A DLASKOVA STATKU

Detaily události

Organizace UNESCO vyhlásila 17. říjen jako Mezinárodní den nemateriálního kulturního dědictví.
Rádi se k této oslavě připojujeme VOLNÝM VSTUPEM do všech expozic a výstav Muzea Českého ráje v Turnově a Dlaskova statku v Dolánkách.
Oslavme jej, protože…
• vnímáme nenahraditelnou roli nemateriálního kulturního dědictví v našich životech a v celé lidské společnosti;
• uvědomujeme si jeho prostřednictvím, kdo jsme a kam patříme;
• oceňujeme znalosti a dovednosti našich předků;
• oslavujeme bohatství a rozmanitost naší živé kultury;
• pečujeme o odkaz minulých generací a snažíme se jej odevzdat našim potomkům;
• respektujeme kulturu jiných lidí a tím se vzájemně obohacujeme;
• tradiční kultura je nekonečným zdrojem užitečných vědomostí a dovedností, které můžeme využít i v dnešní době.
Nositelem živého kulturního dědictví je každý z nás. Nejen 17. října máme možnost zamyslet se nad tím, co chceme předat dalším generacím. Přičinit se, aby se tak skutečně stalo.
Mezinárodní den nemateriálního kulturního dědictví Mezinárodní den nemateriálního kulturního dědictví

(čtvrtek) 9:00 - 16:00