Muzejní filmová středa – Starci na chmelu (s pivovarem Svijany)

11.09.2024

Podzimní promítání filmu v atriu muzea
Starci na chmelu (s pivovarem Svijany)

Přijďte si užít večer s nejslavnějším českým filmovým muzikálem z prostředí chmelové brigády, od jehož prvního uvedení uběhlo již 60 let. Snímek režiséra Ladislava Rychmana sleduje příběh první lásky, jež se střetává s nepochopením spolužáků i vychovatelů. Uvolněná atmosféra poloviny 60. let umožnila tvůrcům vyvážit vážnější témata morálky a generačního konfliktu satirickým podtextem. Dějovou linii, proloženou tanečními čísly a písněmi, z nichž se mnohé zapsaly do zlatého fondu české populární hudby, rámuje v roli symbolických průvodců trojice kytaristů s ústřední melodií Milenci v texaskách.
K filmu si budete moci vychutnat výroční ležák „460“ z pivovaru Svijany, který je sponzorem promítání.
Vstup volný. Pivo 40 Kč.

Plakát – Promítání film Starci na chmelu