Výtvarný salon XXII – Otisk řemesel

VÝTVARNÝ SALON XXII.
OTISK ŘEMESEL

Přihláška ke stažení ZDE

Zveme všechny opět, ať již známé kurzisty, tak i nové zájemce do naší „party“. Cílem našeho Výtvarného salonu je nabídnout příjemný prostor pro setkávání, tvůrčí relaxaci, vlastní tvořivost a seznámení s lektory, kteří jsou nejen velmi zručnými řemeslníky a výtvarníky, ale i mimořádnými osobnostmi. Náplň kurzu zvládne opravdu každý, důležitý je elán a dobrá nálada.

Dvacátý druhý cyklus Výtvarného salonu jsme zaměřili na tradiční řemesla a jejich otisk do různých materiálů. Mnozí řemeslníci se už v našem salonu objevili, ale zájem o jejich práci byl veliký, a proto jsme je pozvali i tentokrát. Pokud se Vám naše nabídka líbí, přinášíme možnost pracovat se sklem, kovem, dřevem, gumou, papírem, zlatem a vlnou. Těšíme se na Vás!

Kurzy se konají každý čtvrtek v Kamenářském domě vždy od 14:00 do 16:00, nebo od 17:00 do 19:00.

Kurzovné činí 2000 Kč a zahrnuje veškerý materiál i externí lektory. Kurzovné prosím uhraďte na konto 107-8960770287/0100 (Uveďte prosím své jméno a název kroužku.).

Zájem o Vaši účast v odpoledním či podvečerním čase prosím hlaste Janě Válkové Střílkové.
Na níže uvedeném kontaktu se také můžete dozvědět i podrobnější informace o celém kurzu.

Kontakt:
e-mail:            janice.tikov@seznam.cz
mob:               603 330 576

Novinka!
Nabízíme možnost účasti na jednotlivých kurzech. Cena jednoho kurzu, tzn. jedné dvouhodinové lekce, činí 400 Kč. Nutnou podmínkou je rezervace na tel.: 603 330 576.

Harmonogram Výtvarného salonu XXII.

24. 10. SKLENĚNÁ MOZAIKA
Obrázek sestavený ze skleněných střepů. Lektorka Radmila Vránová (V Kamenářském domě probíhá v daném termínu vernisáž, proto budeme v návštěvnickém centru muzea.)

31. 10. DRÁTOVÁNÍ
Výroba drátěného závěsného objektu zdobeného skleněnými komponenty. Lektorka Marcela Ištvánková

7. 11. DRÁTOVÁNÍ
Dokončovací práce na objektu zdobeného sklem. Lektorka Marcela Ištvánková

14. 11. ŘEZBÁŘSTVÍ
Výroba dřevěné ozdobné rukojeti k vlastnímu razítku. Lektorka Miroslava Řezníková

21. 11. RYTECTVÍ
Návrh a realizace vlastního dekorativního razítka. Lektorka Jana Válková Střílková

28. 11. ŘEZBÁŘSTVÍ
Zdobení a povrchová úprava dřevěných špuntů. Lektorka Miroslava Řezníková

5. 12. GRAFICKÉ ŘEMESLO
Výroba reliéfních slepotisků pro následné zlacení. Lektorka Jana Válková Střílková

12. 12. POZLACOVÁNÍ
Zdobení slepotiskových obrázků a novoročenek ryzím plátkovým zlatem. Lektorka Jana Válková Střílková

19. 12. FILCOVÁNÍ
Rozmanité postupy a návody na vánoční ozdoby z vlny. Lektorka Jana Válková Střílková
(Kurz v návštěvnickém centru muzea.)

Změna programové náplně vyhrazena

Projekt Výtvarný salon XXII. finančně podpořilo město Turnov.

Otisk Řemesel – Výtvarný salon XXII