Arnošt Möller – Kožedělná výroba
V současné době se Arnošt Möller věnuje výrobě předmětů každodenní potřeby. Jeho práce spočívá v osvědčených postupech, které vycházejí z tradičních lidových kožedělných řemesel. Výrobky, na jejichž kvalitě a trvanlivosti si velice zakládá, jsou všechny zhotovovány ručně. Pan Möller vyrábí brašny, kabely, batohy, pouzdra, peněženky, kasírky, obaly, opasky i galanterii. Zároveň je schopen zhotovit i soukromou zakázku se specifickými požadavky. Arnošt Möller se řadí k vysoce ceněným regionálním řemeslníkům. Ručně zhotovované kožené výrobky, které vycházejí z jeho dílny, se vyznačují kvalitou materiálu i zpracování. Kvalitou a odolností svých výrobků se snaží čelit lacinému nekvalitnímu dovozu, který hrozí způsobit zánik kožedělné produkce v České republice.
Cesta Arnošta Möllera ke kožedělné výrobě začala v roce 1993, kdy přijal nabídku pracovat jako dealer pro kožedělnou firmu Dobra k. s., kterou založil jeho tchán. Zde se postupně dostával i do výroby. Začal pracovat i „na dílně“ a vedle sériové výroby se věnoval vlastní řemeslné tvorbě. Po tchánově odchodu do důchodu převzal pan Möller firmu i dílnu a začal se věnovat vlastní řemeslné malovýrobě. Znalosti a dovednosti si Arnošt Möller tříbil v brašnářské škole v Třebechovicích pod Orebem u paní mistrové Krásové. Věnoval se zde zejména ručnímu šití. Začal dělat svoje vlastní návrhy. Dnes je ve firmě Dobra Plus s. r. o. svým jediným zaměstnancem.
Václav Plechatý – Dřevořezba
Řezbář Václav Plechatý se věnuje tvorbě dřevěných plastik a reliéfů. Své práce vystavuje na samostatných i skupinových výstavách od roku 1971. Za své dřevěné plastiky získal řadu českých i zahraničních cen. Žije a pracuje v Liberci. Na přelomu 60. a 70 let díky získaným dovednostem v zámečnické učení i v zámečnické dílně vytvořil svoje první plastiky realizované v kovu. Experimentoval také v dalších výtvarných oborech, pokoušel se o intarzie a grafiku, až dospěl k práci se dřevem. Ve své tvorbě navázal Václav Plechatý na práci svého dědečka, tesařského mistra, který se práci se dřevem věnoval celý život a otce, profesí projektanta, který se řezbářství věnoval v dílně svého otce ve volném čase.
Práce Václava Plechatého jsou ovlivněny jak tradičním lidovým řezbářstvím, tak i styly přírodních národů – výrazné oči, zjednodušené ruce a nohy. Inspiraci nachází zejména ve stylu afrických černochů a amerických Indiánů, u kterých ho fascinuje jednoduchost a dokonalost postav a mistrná stylizace. Od 80. let se věnuje také grafice, vytváří linoryty, používá i suchou jehlu, případně mezzotintu, lept nebo kombinované techniky. Od roku 1971, kdy vystavoval doma poprvé, uspořádal více jak 40 samostatných výstav po celé republice. V roce 1980 své práce představil i v zahraničí. Jeho díla si mohli prohlédnout lidé ve více než dvaceti zemích světa. Díla Václava Plechatého jsou zastoupena v oficiálních i soukromých sbírkách. Je autorem dvou publikací, ve kterých pojednává o práci se dřevem. K výrazným počinům Václava Plechatého patří realizace sochařské výzdoby třetího mechanického orloje v Kryštofově Údolí u Liberce.